Paulina Policzkiewicz-Woźniak Tango Secreto

PAULINA POLICZKIEWICZ-WOŹNIAK

Od najmłodszych lat tańczy różne rodzaje tańca, najdłużej taniec klasyczny i folklor. Z tangiem argentyńskim zetknęła się najpierw za granicą, w Paryżu, następnie zaczęła je rozwijać w Polsce, jednocześnie podróżując do Berlina i Buenos Aires.

Jest pionierką tanga argentyńskiego w Polsce – od 18 lat tańczy, uczy i działa na rzecz jego popularyzacji. Poprzez wiele lat pracy rozwinęła środowiska tangowe w poszczególnych miastach Polski. Była założycielką Akademii Tanga Argentyńskiego i inicjatorką Warsaw Tango Marathon oraz Milongi 1913-15. Stworzyła i prowadziła pierwsze milongi w Warszawie, przez wiele lat inicjowała znaczące wydarzenia tangowe (koncerty, warsztaty, bale, wieczory tanga, festiwale, maratony) oraz zapraszała do Polski artystów z zagranicy. Tworzyła choreografie na potrzeby teatru i filmu. Obecnie jest tancerką, pedagogiem tańca, organizatorką życia kulturalnego oraz DJ-ką. Na co dzień, z mężem, Janem Woźniakiem, tworzy nowe projekty pod nazwą Tangolada.

Zgadza się z opinią, że tango to zabawa, jednak dopatruje się w nim czegoś o wiele głębszego, co trudno zakwalifikować, a co potrafi nas rozwijać na wielu poziomach odczuwania.  Dwa charakterystyczne słowa opisujące jej relację z tangiem to pasja i misja.

MARTA KOSSAKOWSKA

  • współpraca graficzna
  • projekt logo & filmy / hrum.nl