John Tan Tango Secreto

JOHN YINGREN TAN
/ Wielka Brytania

Wcześniej byłem zwykłym człowiekiem, który nie ma nic wspólnego z tańcem ani muzyką, jednak kilka lat temu zdiagnozowano u mnie chroniczne uzależnienie od tanga, które przemieniło mnie w fanatycznego milonguero. Szukając leku, aktualnie przechodzę przez etap codziennych wysokich dawek muzyki tangowej, aby złagodzić objawy choroby.

Moje inspiracje dj-skie pochodzą od tańczących; muzyka, którą gram wynika z ich reakcji na parkiecie. To wybór tang od Starej Gwardii do Złotej Ery, wzbogacony wyselekcjonowanymi nowszymi tangami z lat 1950/60.

Lubię tworzyć fale między utworami i tandami, z mocnym rytmem i dużą energią.

Dążę do tego, aby dać tancerzom smakować odczucia każdego utworu, aby mogli dzielić się cennymi 12 minutami ze swoimi partnerami podczas tandy.

Zazwyczaj to tancerze decydują co po sobie nastąpi, ja pomagam tylko tworzyć najlepsze chwile. Jedyna rzecz, którą narzucam, to to, żeby tancerze nie przestawali tańczyć, nigdy im na to nie pozwalam, ponieważ gram tylko i wyłącznie dla prawdziwych tancerzy.

Ewa Zbrzeska Tango Secreto

EWA ZBRZESKA
/ Wielka Brytania

Zamieszkała w Londynie, pochodząca z Polski, Ewa jest stałą DJ-ką głównych milong londyńskich: Corrientes, Pavadita, The Crypt, The Dome, Carablanca, Negracha, The Light. Od roku 2009 grała na bardzo wielu milongach w Anglii i całej Europie.

Ewa gra tradycyjne tanga, koncentrując się na tworzeniu rozmaitych nastrojów i muzycznych barw, zapewniająć tancerzom rozmaitość odczuć.

Elisabetta Piro Tango Secreto

ELISABETTA PIRO
/ Włochy

Pochodzi z Palermo we Włoszech, gdzie prowadzi szkołę tanga El Tango Club. Dużo czasu spędziła w Argentynie, będąc dj-ką na milongach w Buenos Aires i Rosario.

Dużo podróżuje po Europie jako DJ, prezentując muzykę na najbardziej popularnych milongach i wydarzeniach między innymi w Rzymie, Paryżu, Barcelonie, Amsterdamie, Fraknkurcie, Londynie, Monachium.

Muzyczne wybory Elisabetty oparte są o nagrania orkiestr Złotej Ery, spośród których powstaje idealny mix rytmicznych i melodyjnych tand.

Jacques Rombauts Tango Secreto

JACQUES ROMBAUTS
/ Belgia

DJ Jack jest organizatorem Encuentro Boca Antwerp oraz Warm Embrace Antwerp.

Ponadto od 10 lat prowadzi Milonga Milonguero Kwartier w Antwerpii, regularnie gra na milongach, festiwalach i podczas encuentros w Belgii, Holandii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech.

W tym roku po raz pierwszy odwiedzi Polskę.
Prezentowana przez Jacques’a muzyka jest zawsze energetyczna i świetnie nastrajająca tańczących.

Victoria Guasch Tango Secreto

VICTORIA GUASCH
/ Hiszpania

Victoria zetknęła się z tangiem w 1995 roku i od tego czasu jest z nim nierozerwalnie związana. Jak podkreśla, tango to gatunek muzyczny i twór kulturowy w jednym.

Prezentuje ono różne aspekty kultury, takie jak taniec, śpiew, muzyka i poezja. Tango stworzyło milongi – miejsca spotkań na całym świecie. Przygotowanie muzyki podczas milongi oznacza stworzenie tej wyjątkowej dla tanga atmosfery, miejsca tańca, gdzie respektuje się jego zasady.

Przygotowanie muzyki do tańca wymaga dużej wiedzy o tangu, stylach tańca, czasie kiedy powstawało, orkiestrach, nagraniach. Dopiero dogłębna znajomość tanga pozwala nam stworzyć klimat do tańca, do wspólnego dzielenia się emocjami, jakie tango wyzwala.

Zdobyte doświadczenia:
– Curso de musicalizador de tango con Mario Orlando, Buenos Aires
– DJ productor profesional por la escuela de sonido, producción y audiovisuales SONOPRO
– Curso de musicalizador con Daniel Borelli, Buenos Aires
– Curso de musicalización con Horacio Godoy, Barcelona